Kurumsal

Tahsin Kaya, inşaat firmasını kurmadan önce 1967-1980 yılları arasında İstanbul İl Hudutları içerisinde 50,000 m2 konut ve işyeri inşaatlarının taşeronluk işlerini yapmıştır. 1980 yılında önce şahıs firması kurarak faaliyet göstermiş daha sonra inşaat sektöründe hedeflediği büyük projeleri üretmek, profesyonel ve kurumsal bir yapıya sahip olmak için 1993 yılında Kayalar İnşaat Anonim Şirketi’ni kurmuştur. Kayalar İnşaat A.Ş. kuruluşundan bugüne kadar tüm resmi dairelerle, bankalarla, şahıslarla, arsa sahipleriyle ve özel kuruluşlarla kesinlikle hiçbir problem yaşamamıştır. Tüm yaptığı işlerde sözleşme şartlarına ve kanunlara uygun olarak inşaat faaliyetlerini tamamlamıştır.

Şirketimizin Faaliyetleri

Kayalar İnşaat A.Ş. 1980 yılından başlayarak günümüze kadar İstanbul İli, Kadıköy İlçesi Fener Kalamış Caddesi, Cemil Topuzlu Caddesi, Tütüncü Mehmet Efendi Caddesi, Feneryolu, Selamiçeşme, Çiftehavuzlar, Göztepe, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Suadiye gibi elit semtlerde 150,000 m2’lik lüks konut inşaatları yapmıştır. Ayrıca, İstanbul Kartal ilçesi E-5 karayoluna yakın 3 bloklu 150 adet işyerinden oluşan 50.000 m2’lik Tahsin Kaya Sanayi Sitesi’ni inşa edip faaliyete sunmuştur. Bu işlerin dışında firmamız geçmiş yıllar içerisinde 75,000 m2 özel taahhüt işleri yapmıştır.

Firmamız 1980 yılından başlayarak günümüze kadar Bayındırlık ve İskan Bakanlığı şartnamelerine, inşaatların yapımını tamamlayan Kanuni ve Teknik Şartnamelere, Projelere, Yapı Denetlemelerine, TSE ve ISO kalitelerine uygun olarak toplamda 275,000 m2 inşa etmiş ve yapı kullanma belgelerini (iskanlarını) almıştır. Bu inşaatları yaparken kaliteden, sağlamlıktan ödün vermeden tüm taahhütlerini yerine getirmiştir. Ülkemizde 1999 yılında yaşanan deprem öncesi ve sonrası yaptığımız tüm yapılarda hiçbir hasar olmadığı tespit edilmiştir. Yine ülkemizde yaşanan kriz ekonomisinden etkilenmeden tüm proje ve taahhütlerini sözleşme şartlarına uygun olarak başarıyla tamamlamıştır.

Yatırım Alanı ve Hedeflerimiz

Kayalar İnşaat A.Ş. kat karşılığı lüks konut inşaatları, iş merkezi inşaatları ve villa inşaatları yapmaktadır. Buna bağlı olarak, inşaata uygun olan eski binaları ve arsaları değerinde satın alarak veya kat karşılığı olarak yapmaktadır. Firmamızın amacı sürekli iş hacmini geliştirmek ve istihdam yaratmaktır.

Misyonumuz

Firmamızın temel ilkesi insana ve çevreye saygılı olmaktır. Fonksiyonellik ve estetiği en mükemmel biçimde bünyesinde bulunduran tasarımlar üretmektir. Daha sonra ürettiği tasarımları gerçekleştirerek mutlu ve güvenli yaşam alanları yaratmaktır.

Vizyonumuz

Kayalar İnşaat A.Ş. tüm projelerinde ciddi, güvenilir, uyumlu, uygar ve uzlaşmacı bir tavır ile saygılı ve hoşgörülü çalışmayı kendisine prensip edinmiştir. Ana ilkelerimiz dürüstlük, mükemmellik, ekip ruhu, yenilikçilik, istikrarlı girişimcilik ve çağdaş olmaktır. Varolan değerleri kullanarak geleceği inşa etmektir.

Kalite Anlayışımız

İnşaatlarımızda TSE, ISO ve CE belgeli malzemeler kullanarak şehircilik planlarına uygun, deprem ve imar yönetmeliğine %100 uyumlu ve son teknoloji projeler tasarlayıp sağlam, kullanışlı, çağdaş, modern, estetik yapıların inşaatına devam etmekteyiz. Kayalar İnşaat A.Ş. olarak ön planda müşteri taleplerini değerlendirmek, kaliteyi yaşam biçimine dönüştürüp takım ruhu halinde tüm yeteneklerini şirket genelinde kullanarak müşterilerimize en iyi hizmeti vermek birinci görevimizdir. İnşaat sektörüne getirdiğimiz yeniliklerde rekabet ve kaliteyi devam ettirmekte kararlıyız. Ürettiğimiz tüm projeler yeni yapacağımız projelerin teminatıdır. Ayrıca yaptığımız inşaatların sözleşmelerinde belirtilen kanunlar gereği inşaat garantilerini üstleniyoruz.